...return to index

Blue - M14

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alexander Mitchell HOC M14 73:57

Blue - M16

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
m19-21 William Jones MWOC M16 155:08

Blue - M20

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time

Blue - M21

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Matthew Elkington SHUOC M21 52:30
rtd Dale Lewis   M21  
rtd Kevin Oakes   M21  

Blue - M35

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Graham Pigott POTOC M35 65:08
2nd David Dunn OD M35 80:18
3rd Ben Flippance OD M35 108:41
4th Neil Bramwell HOC M35 112:05

Blue - M40

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Carmont WRE M40 82:54

Blue - M45

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Allan Williams WCH M45 86:30
2nd Francis Ramsay   M45 96:40
3rd Adrian Griffiths   M45 97:43
4th Liam Chapple OD M45 110:16
5th Rob Smart OD M45 112:54
6th Iain Phillips LEI M45 118:31
m8-19 Daniel Roth OD M45 50:21

Blue - M50

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Richard Pay WRE M50 64:26
2nd Clive Richardson WRE M50 69:34
3rd Alex Morgan HOC M50 70:20
4th Tony Callow WRE M50 80:27
5th Andy Johnson HOC M50 96:30
6th Chris Penny AIRE M50 101:39
7th Richard Steel OD M50 106:53
8th Kevin Ross OD M50 118:59

Blue - M55

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Morris NOC M55 82:25
2nd Alan Honey BOK M55 82:44
3rd Andrew Clough WRE M55 82:53
4th John Leeson HOC M55 87:09
5th Mark Garside WCH M55 92:03
6th Paul Goodhead DVO M55 98:02
7th Neil Adams WCH M55 103:11
8th Paul Wolstenholme SWOC M55 126:52
rtd Dave Ellis COBOC M55  

Blue - M60

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Barry Elkington OD M60 75:33
2nd Ian Prowse NGOC M60 97:42
m7 Paul Basher HOC M60 84:12

Blue - M65

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Geff Trewin HOC M65 77:39
2nd Mike Smithard DEE M65 78:01
3rd Mike Baggott HOC M65 79:02
4th Andrew Payne DEE M65 100:50
5th Steve Chiverton HOC M65 101:48
6th Keith Willdig OD M65 102:11
7th Paul Taunton NGOC M65 104:02
8th Ian Jones WCH M65 105:52
9th Paul Watterson HOC M65 134:54
10th Nick Taylor HOC M65 156:49
m22 Brian Hughes HOC M65 100:47

Blue - M70

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Gerry Spalton OD M70 110:24

Blue - W18

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Holly Hughes WCH W18 175:34

Blue - W35

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Liz Heaton LEI W35 120:16

Blue - W40

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Anne Straube OD W40 79:10
rtd Cath Williams WCH W40  

Blue - W45

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Annemieke Silk SWOC W45 108:12

Blue - W50

6.25km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Lesley Ross OD W50 79:16
2nd Kate O'Sullivan MWOC W50 98:24
3rd Kerstin Mitchell HOC W50 112:44
4th Tracey Brookes LEI W50 114:04
5th Jill Emmerson OD W50 121:28