...return to index

Green - M14

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Oliver Lunn OD M14 54:49
2nd Felix Lunn OD M14 54:51

Green - M35

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Chris Heaton LEI M35 60:02

Green - M40

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ricardo Fernandes WCH M40 72:07

Green - M45

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mark Dalgarno WCH M45 93:33
m10-21 Paul Quinney OD M45 45:22

Green - M50

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st James Ward OD M50 74:54
2nd Paul Hammond HOC M50 84:32
rtd Richard Rogers WCH M50  

Green - M55

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Bruce Bryant OD M55 52:47

Green - M60

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ray Collins WCH M60 53:32
2nd Lawrence Jones WRE M60 55:50
3rd John Broadhead WRE M60 67:27
4th Mike Snell OD M60 68:05
5th Andy Portsmouth LEI M60 72:51
6th John Middler OD M60 76:14
7th Peter Hornsby LEI M60 76:42
8th Andrew White HOC M60 76:46
9th Philip May OD M60 80:09
rtd Richard Burnett COBOC M60  
m21 Tony Feltbower OD M60 65:20
m13 Gary Wakerley NGOC M60 147:45

Green - M65

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Graetz POTOC M65 52:33
2nd Stephen Bates OD M65 60:47
3rd John Pearson HOC M65 61:13
4th John Robinson WCH M65 63:49
5th Charles Nelson HOC M65 64:47
6th Barry McGowan HOC M65 74:04
7th Peter Howsam WRE M65 74:13
8th Stephen Bramwell HOC M65 85:55
9th Peter Manancourt HOC M65 88:19
10th Ashley Ford HOC M65 92:38
11th Chris Dwyer OD M65 92:49
m18 Will Wheeler HOC M65 122:51

Green - M70

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Doug Dickinson DVO M70 61:59
2nd Roy Lindsell WRE M70 63:27
3rd John Ward OD M70 94:45
4th Peter Jones WRE M70 114:43

Green - M75

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Callow WRE M75 90:40

Green - W16

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jessica Parker WRE W16 78:22

Green - W21

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Katie Lewis WRE W21 92:10

Green - W35

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Claire Stamp WCH W35 80:11

Green - W40

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sharron Richardson WRE W40 66:15

Green - W45

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Diane Jacks WRE W45 59:20
2nd Alison Yeates WCH W45 88:20
3rd Tracy Craig IND W45 97:57

Green - W50

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Liz Phillips OD W50 57:33
2nd Suzanne Harding NGOC W50 79:27
3rd Cathryn Goodhead DVO W50 116:00
m21 Delia Kingsbury WRE W50 61:49

Green - W55

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Susan Howarth HOC W55 73:05
2nd Christine Collins WCH W55 84:50
3rd Sue Tuerena WRE W55 94:28
4th Marian White HOC W55 102:22
5th Jane Stew OD W55 121:50

Green - W60

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kate Bryant MDOC W60 75:13
2nd Jean Payne DEE W60 85:10
3rd Barbara Ford HOC W60 127:08

Green - W65

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Carolyn Marr OD W65 89:55
2nd Rosalind Taunton NGOC W65 92:27

Green - W70

4.125km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sheila Carey OD W70 67:39